لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اما و اگرهای تصویب طرح اخذ عوارض در بزرگراه‌های پایتخت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر گفت: اگر طرح اخذ عوارض در برخی بزرگراه های شهر تهران با موافقت اعضای شورا روبرو شود، مطالعه شهرداری بر روی آن آغاز خواهد شد.

محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در رابطه با طرح اخذ عوارض در بزرگراه‌های تهران گفت: طرح اخذ عوارض در برخی از بزرگراه‌های پایتخت در طرح ترافیک جدید دیده شده است که بر اساس آن مجوزی به شهرداری داده خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر این طرح با موافقت اعضای شورا روبرو شود و به آن رأی دهند، مطالعه شهرداری بر روی آن آغاز خواهد شد.

علیخانی گفت:  اکنون مشخص نیست که در کدامیک از بزرگراه‌ها و یا چه میزان عوارض اخذ خواهد شد، ‌بلکه ابتدا فقط در حد یکسری اختیارات است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر گفت:‌ شهرداری در آینده باید مطالعات زیادی بر روی این طرح انجام دهد و بسیاری از موارد و تغییرات را در آینده ببیند.

علیخانی افزود: قرار شده فقط ما مجوز پرداخت عوارض را بدهیم و بعداً شهرداری با مطالعه شرایط، این طرح را پیش ببرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، چندی پیش خبر اخذ عوارض در بزرگراه های تهران که از سوی شهرداری اعلام شد جنجال‌ساز شد.

خبری که از سوی معاون عمرانی شهردار تهران تشریح شد که در آن آمده بود: این طرح  در مورد پروژه های بزرگراهی که ازاین پس کار ساخت آنها شروع خواهد شد، می تواند اجرا شود و بیشتر بزرگراه هایی است که به طور کامل در داخل شهر واقع نشده اند اما در شبکه حمل و نقلی می توانند مؤثر واقع شوند و یک امکان جدید برای تسهیل تردد در محدوده های اطراف پایتخت به حساب می آیند.

مثلا بزرگراه شهید شوشتری که کار احداث آن هنوز شروع نشده می تواند به عنوان یک طرح مطالعاتی در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.