لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

الماس مصنوعی به آسمان فرستاده می‌شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قرار است طی یک پروژه هنری الماسی مصنوعی به ارتفاع ۵۷۵ کیلومتری زمین ارسال شود.

به گزارش مهر، قرار است یک الماس مصنوعی به فضا فرستاده شود تا آسمان شب را روشن کند. این بخشی از یک پروژه هنری جدید است. الماس مصنوعی مذکور به نام «Orbital Reflector» در حقیقت یک مجسمه فضایی است که از مواد سبک ساخته شده است.
قرار است این الماس همراه موشک «اسپیس‌ایکس» در سال ۲۰۱۸ میلادی به ارتفاع ۵۷۵ کیلومتری زمین فرستاده شود و به این ترتیب با چشم غیرمسلح از زمین قابل رویت خواهد بود. ترور پاگلان برای ساخت این پروژه با موزه هنر نوادا همکاری می‌کند. به گفته وی الماس مذکور یک ماهواره است که هدف ارسال آن به فضا تجاری، نظامی یا علمی نیست.
الماس مذکور داخل یک ماهواره کوچک «CubeSat» به فضا ارسال می‌شود و پس از قرارگرفتن در فضا آزاد می‌شود و مانند یک بالون به طور خودکار حجمش افزایش می‌یابد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.