لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اعترافات یک اغتشاش گر در مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جوانی 25 ساله و سرپرست خانواده است و به گفته خودش به سختی هزینه های زندگی را تامین می کند. فکرش را هم نمی کرد روزی مقابل دوربین رسانه ها بنشیند و به عنوان یکی از متهمان اغتشاشات اخیر در مشهد و به جرم آتش زدن موتور و خودروی نیروی انتظامی بازجویی شود. اما بر اساس آن چه مدعی می شود، به سادگی در این دام گرفتار شده است و حالا باید در برابر دستگاه قضایی پاسخ گو باشد ... .

آن چه می خوانید بخش هایی از اظهارات یکی از متهمان پرونده اغتشاشات شنبه شب مشهد است، شبی که  او به همراه عده ای دیگر اتفاقات تاسف برانگیزی را رقم زدند و مدتی هر چند کوتاه، فضای منطقه آزادشهر مشهد را برای عموم شهروندان و کاسبان این منطقه نا امن کردند.
ماجرا چطور اتفاق افتاد؟
شعارها را شنیدم و به جمع تجمع کنندگان پیوستم، همه چیز یک دفعه و ناگهانی پیش آمد، فکرش را نمی کردیم این طور شود، قرار نبود موتورها را آتش بزنیم، جو تجمع این طور پیش رفت و ما هم همکاری کردیم. فکر کردیم تجمع آرامی برگزار می کنیم و بعدش به خانه برمی گردیم. با خودمان گفتیم چهار تا شعار می دهیم و تمام می شود می رود پی کارش، اما کار کشیده شد به آتش زدن و آخرش هم رسید به این جا و بازداشت شدم.
شما در آتش زدن موتورها و خودروهای پلیس مشارکت داشتی، درباره این اقدام چه توضیحی داری؟
داشتیم شعار می دادیم که ماموران نیروی انتظامی به سمت ما آمدند. موتورها را آتش زدیم، 5 یا 6 موتور را سوزاندیم. خود من یکی، دو موتور را آتش زدم. موتور را از قسمت لاستیکش بلند کردم و انداختم روی بقیه موتورهایی که در حال سوختن بود. بقیه موتورها را هم چند نفر دیگر آتش زدند.
بعدش چه اتفاقی افتاد؟
بعد از آن ماموران نیروی انتظامی به سمت ما آمدند و ما هم به طرف چهارراه آزاد شهر حرکت کردیم و شعار می دادیم.
شعارهایتان چه بود؟
مثلا می گفتیم «نه لبنان، نه غزه، جانم فدای ایران»، «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم».
بعد از آن چه؟
یک عده داشتند خودروی نیروی انتظامی را با چوب و سنگ می زدند، من هم به جمعشان پیوستم،  خودرو را چپ کردیم، شیشه هایش را شکستیم، می خواستم با فندک یک تکه پلاستیک را آتش بزنم اما نشد و از آن جا دور شدم، بعد یک نفر فندکش را جلوی باک خودرو گرفت و آن را آتش زد. شعار می دادیم، جمعیت داشت کمتر می شد و ما هم به سمت بولوار امامت فرار کردیم، همان جا بود که ماموران من را دستگیر کردند.
هدفتان از این کارها چه بود؟
واقعا هدف مشخصی نداشتیم. فکر می کردیم با این جور اعتراضات یک سری مشکلات حل می شود اما بیشتر خودمان را گرفتار کردیم.
پنج شنبه قبل (۷ دی) در مشهد تجمعی برگزار شد، از آن خبر داشتی؟
نه، خبری از آن نداشتم، اصلا موضوع تجمع پنج شنبه را نفهمیدم، بعد اخبارش را در ماهواره و بی بی سی فارسی شنیدم.
پس مخاطب این شبکه ها هستی؟
اخبار بی بی سی را نگاه می کنم و برنامه های شبکه جِم را.
حالا بعد از این اتفاقات حرف خودت چیست؟
پشیمانم و حرفی برای گفتن ندارم.
صحبتی با هم سن و سال های خودت نداری؟
فقط می توانم بگویم مراقب باشند فریب برخی رسانه های تلگرامی و ماهواره ای را نخورند...
اگر به چند روز قبل برگردی، باز هم کارهایت را تکرار می کنی؟
نه، اصلا ارزشش را ندارد. راهم را می کشم و به خانه می روم. ارزش این همه جوش و غصه و مشکل برای خانواده ام را نداشت... .
آن چه خواندید صرفا ادعاهای مطرح شده از سوی این متهم است و  بر اساس اعلام مقام قضایی، پرونده وی در حال رسیدگی است و پس از بررسی ادعاهای او ، درباره میزان مجازات او تصمیم گیری خواهد شد.

منبع:روزنامه خراسان رضوی

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.