لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اظهارات دختر مرحوم آیت الله منتظری درباره «مستند قائم مقام»

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ای کاش مستند قائم مقام را با عباراتی چون «روایت بدون سانسور از زندگی آیت الله منتظری» و یا «بیانی بدون قضاوت از تاریخ» لقب نمی‌نهادند؛ که در این صورت بایستی فرهنگنامه‌ای جدید برای ترجمه‌ی این عبارات نگاشته شود.

«سعیده منتظری»، دختر آیت الله منتظری نقدی به مستند «قائم مقام» نوشته است که بخشی از آن در انصاف نیوز به نقل از کانال «مجتبی لطفی» مسوول دفتر آن مرحوم بازنشر می‌شود:

البته من هنوز مستند قائم مقام را ندیده‌ام، ولی فایل صوتی آن را شنیده‌ام؛ از نظر من دو نکته مثبت بر آن مترتب است:

اول این که: مایه‌ی امیدواری است که … پس از سالیانی تلاش مستمر و بگیر و ببندهای فراوان برای سانسور و حذف و محو نام منتظری از اذهان مردم و از حافظه‌ی تاریخ ایران، بالاخره به این نتیجه رسیدند که محو کردن نام او ممکن نیست؛ و در سال‌های اخیر به ناچار اذعان نموده‌اند که فردی به نام حسینعلی منتظری وجود داشته است.

و دوم این که: این مستند در بینندگان آن خصوصاً نسل جوانی که از نزدیک با واقعیت‌ها آشنا نشده‌اند، در جهت مطالعه‌ی بیشتر و بیطرفانه در این زمینه و رسیدن به حق و حقیقت ایجاد انگیزه می‌کند.

ولی ای کاش سازندگان این مستند در آن مواردی که چشم بر واقعیت‌ها بسته‌اند و در جهت قلب حقایق کوشیده‌اند و از آخرت و یوم الحساب غفلت ورزیده‌اند، لااقل در جهت منافع دنیایی خویش قدم برداشته باشند نه در جهت منافع دنیایی دیگران؛ که این عقلانی‌تر می‌نماید.

و ای کاش مستند قائم مقام را با عباراتی چون «روایت بدون سانسور از زندگی آیت الله منتظری» و یا «بیانی بدون قضاوت از تاریخ» لقب نمی‌نهادند؛ که در این صورت بایستی فرهنگنامه‌ای جدید برای ترجمه‌ی این عبارات نگاشته شود.

و ای کاش در آن مواردی که از کتاب «خاطرات» و کتاب «دیدگاه‌ها» و نیز «انتقاد از خود» و آثار دیگر آیت الله منتظری بهره برده‌اند، اشاره‌ای هم می‌داشتند به این که پس از سالیانی هتک حرمت و حصر او، و شکستن و غارت‌های مکرر از دفتر و محل تدریس وی، و نیز حبس و طرد علاقه‌مندانش، این آثار و نیز بسیاری از آثار دیگر در این باره از جمله کتاب‌های «واقعیت‌ها و قضاوت‌ها» و «نگاهی دیگر» و «بهای آزادگی» و … هنوز هم اجازه‌ی چاپ نیافته‌اند و همچنان در فیلتر هستند. و حال آن که … در رد این کتاب‌های چاپ نشده و در جهت تخریب آیت الله منتظری، با هزینه‌ی بیت المال کتاب‌هایی را چاپ و در تیراژهای میلیونی بین مردم توزیع کرده‌اند و بر منابر بسیار سخن رانده‌اند و از بلندگوهای مختلف بسی بهره برده‌اند.

و ای کاش … و ای کاش‌های بسیار.

و در پایان در آستانه‌ی هشتمین سالگرد درگذشت آن مرد خدا، از خداوند متعال خواهانم که ما را توفیق عنایت فرماید که ادامه دهنده‌ی راه او باشیم و چون او در جهت انجام وظیفه صبور و بردبار.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.