لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

استاندارد اصفهان خواستار تعطیلی پنجشنبه ادارات شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی که روز گذشته در استانداری با حضور محسن مهرعلیزاده برگزار شد، با نکته ها و حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش ایرنا، در جریان برگزاری این جلسه، دفتر نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در استانداری راه اندازی شد و محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان قائمی مشاور خود را به عنوان مسئول این دفتر معرفی کرد تا با ایجاد ارتباط و تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برقراری پل ارتباطی بین استانداری و مجلس و تعامل دو سویه، مشکلات استان اصفهان بهتر و با جدیت بیشتری پیگیری و برطرف شود.
بگفته استاندار اصفهان در این دفتر، درخواست ها، پیشنهادات و انتقادات نمایندگان استان اصفهان در حوزه های انتخابیه مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد و نتیجه به نمایندگان منعکس می شود.
وی همفکری و پیگیری مشترک پروژه ها و موضوعات دارای اولویت در سطح استان و ملی و برگزاری جلسات مشترک برای برطرف شدن مشکلات حوزه های انتخابیه و استان را از دیگر وظایف دفتر نمایندگان در استانداری اصفهان بیان کرد و گفت: در این دفتر، موضوعات مدنظر و درخواست یا پیشنهاد نمایندگان مجلس توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و مسئولان این دفتر موظفند این درخواست ها، نظرات و پیشنهادات را ساماندهی و پیگیری کنند.
** این جلسه بیش از پنج ساعت بطول انجامید و هریک از نمایندگان استان اصفهان مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را با استاندار در میان گذاشتند.

** استاندار اصفهان اولین سخنران بود که مسائل و مشکلات استان از جمله کاهش بارش ها و کمبود آب در پی خشکسالی همچنین اقدام های انجام شده برای حل این مشکل ها را برای نمایندگان تبیین کرد و خواستار همکاری نمایندگان استان برای حل این مشکل ها شد.

** رئیس مجمع نمایندگان استان نیز دومین سخنران این جلسه بود که به مشکلات خشکسالی اصفهان طی 2 دهه اخیر اشاره کرد و گفت: اگر مشکلات خشکسالی جدی گرفته نشود، نمایندگان استان دسته جمعی استعفا می دهند.
البته در ادامه این جلسه مشخص شد که تعدادی از نمایندگان استان همسو با موسوی لارگانی نیستند و خواستار حل مشکلات آب استان براساس نظرات کارشناسی و بدور از نظرات احساسی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی لارگانی در ادامه به اختصاص 74 میلیاردتومان برای اجرایی شدن طرح تونل سوم کوهرنگ اشاره کرد و تخصیص این اعتبار را آبکی خواند که با پاسخ استاندار اصفهان مواجه شد.
استاندار اصفهان گفت: اگر بتوانیم نصف این اعتبار را تا پایان سال هزینه کنیم زرنگی کرده ایم.
مهرعلیزاده افزود: تونل سوم کوهرنگ 450 میلیارد تومان اعتبار می خواهد که زمانش چهار ساله است.

*** سفر رئیس جمهوری به اصفهان و قول وی در جمع مردم این استان مبنی بر حل مشکلات زاینده رود از دیگر موضوعات مطرح شده توسط رئیس مجمع نمایندگان استان بود.
موسوی لارگانی گفت: رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان قول حل مشکلات زاینده رود را داد اما هیچ اتفاقی نیافتاده است.
استاندار اصفهان نیز قضاوت رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس درباره بی توجهی رئیس جمهوری به موضوع زاینده رود را دور از انصاف دانست و افزود: دولت تاکنون برای حل مشکلات زاینده رود جلسات زیادی را برگزار کرده و درصدد است تا مشکلات آبی استان اصفهان و استان های همجوار بطور اساسی برطرف شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات یک شبه حل نمی شود، گفت: مشکلات باید درفضایی منطقی حل شود و برای حل مشکلات باید از کلی گویی اجتناب و راه حل ارائه شود.

*** موضوع خشکسالی و پرداخت خسارت خشکسالی به کشاورزان از دیگر موضوعات مطرح شده توسط رئیس مجمع نمایندگان استان بود.
موسوی لارگانی با اشاره به اینکه خشکسالی فقط مربوط به شرق نیست و کل استان را درگیر کرده است، بیان کرد: چرا به کشاورزان غرب اصفهان که سر به زیر بوده اند و برای کشور هزینه درست نکرده اند؛ مثل کشاورزان شرق اصفهان توجهی نمی شود؟ .
استاندار اصفهان نیز در پاسخ گفت: برای مدیریت استان کشاورزان غرب و شرق عزیز هستند و مدیریت استان در این راستا تفاوتی قائل نیست و تلاش خواهیم کرد تا با تعامل و همفکری با نمایندگان مجلس و کارشناسان و دستگاههای ذیربط، عدالت را برقرار و ضمن رعایت تمام مصوبات، مشکلات آبی استان را برطرف کنیم.
توجه به اجرای مصوبات شورای عالی آب درباره ساماندهی زاینده رود و جلوگیری از بارگذاری های جدید، توجه به جایگاه نمایندگان مجلس در تشکیلات اداری استان، بررسی طرح های آبی در شهرستان های سمیرم و فریدن و بوئین میاندشت، توجه به توسعه متوازن استان، بررسی راهکارهای منتفع شدن استان از طرح های ملی انتقال آب از دریای خزر و خلیج فارس به استان های شرقی و فلات مرکزی ایران نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
همچنین در این جلسه تعطیلی پنجشنبه ها در استان اصفهان مطرح شد که مورد استقبال استاندار اصفهان قرار گرفت.
مهر علیزاده گفت: تعطیلی پنجشنبه ها افزون بر اینکه به کاهش آلودگی هوا کمک می کند موجب تقویت ارتباطات اجتماعی، تقویت بنیاد خانواده ها و ارتباط بین نسلی و افزایش نشاط اجتماعی می شود.

** عقدایی معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اقدام های انجام شده برای حل مشکلات استان از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواست اظهارات خود درخصوص مشکلات آب استان را در نهایت دقت و براساس نظرات کارشناسی بیان کنند.

** هنگامی که میرمحمد صادقی مدیرکل آب منطقه ای اصفهان آمار مربوط به میزان بارش های امسال را گزارش می داد و وضعیت ورودی آب به پشت سد زاینده رود را بحرانی دانست یکی از نمایندگان با تعجب از وی خواست میزان بارش ها که اختلاف بیش از 80 درصدی نسبت به سال گذشته دارد را تکرار کند. در همین حال یکی دیگر از نمایندگان به این نماینده گفت: تعجب نکنید، درست شنیدید، وضعیت سد زاینده رود بسیار بحرانی است.

** در جریان برگزاری این نشست، برخی نمایندگان با عصبانیت اظهارات خود را بیان می کردند و مسئولان کانال های تلگرامی و پایگاههای اطلاع رسانی این نمایندگان با اشتیاق مشغول فیلمبرداری از آنها می شدند تا در فرصت های مقتضی از این کلیپ ها استفاده کنند.

** ' ناهید تاج الدین' ، ' حیدرعلی عابدی '، ' حمیدرضا فولاد گر' نمایندگان شهرستان اصفهان و ' ژرژیک آبرامیان ' نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی در این نشست غایب بودند.

نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در استانداری اصفهان برگزار شد.
استان اصفهان به همراه هموطنان ارامنه در مجموع دارای 20 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.