لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ارتباط آنفلوانزا با ریسک بالای حمله قلبی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحقیق جدید نشان می دهد ابتلا به آنفلوانزا می تواند موجب افزایش خطر حمله قلبی در برخی افراد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، طبق گزارش محققان موسسه علوم بالینی تورنتو، در بین ۳۳۲ بیمار دچار حمله قلبی، احتمال ابتلا به آنفلوانزا در آنان قبل از حمله قلبی شش برابر بود.

محققان کانادایی عنوان می کنند این یافته ها بر اهمیت این توصیه قدیمی می افزاید: هر سال واکسن آنفلوانزا بزنید، به خصوص اگر در معرض ریسک بالا حمله قلبی قرار دارید.

دکتر "جفری وونگ" سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: اگر مبتلا به بیماری قلبی هستید علاوه بر مصرف داروی کلسترول و کنترل فشارخون تان، باید هر سال واکسن آنفلوانزا هم بزنید.

مطالعات گذشته هم نشان داده اند که عفونت آنفلوانزا با افزایش ریسک حمله قلبی در افراد در معرض خطر مرتبط است.

به گفته محققان، شواهد نشان می دهد که التهاب و انجام اقداماتی در راستای کاهش التهاب در خطر بروز حمله قلبی مهم هستند.

حال عفونت آنفلوانزا این مشکل را تشدید می کند. اگر فرد دارای پلاک های لخته شده در عروق خود باشد، ابتلا به آنفلوانزا می تواند موجب بروز التهاب در کل بدن و گشاد شدن عروق شود و بدین ترتیب پلاک ها گسیخته می شوند؛ در زمان جدا شدن پلاک ها، این مسئله می تواند به طورکامل عروق تامین کننده منابع برای قلب را مسدود کرده و در نتیجه حمله قلبی اتفاق بیفتد.

محققان در این تحقیق، حدود ۲۰ هزار فرد بزرگسال اهل اونتاریو کانادا را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند بیماران شش برابر بیشتر دچار حمله قلبی در هفته بعد از ابتلا به عفونت آنفلوانزا شدند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.