لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اجرای برنامه های 12 گانه دولت بیش از یک میلیون شغل ایجاد می کند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت به دنبال اجرای 12 برنامه در بخش های مختلف است که با اجرای آن در بخش های مختلف بیش از یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد باقر نوبخت در حاشیه آیین بهره برداری از واحد صنعتی آرتان پترو کیهان در شهرک صنعتی شکوهیه قم، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و مقرون به صرفه به واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف، دولت به دنبال اجرای برنامه هایی است که اجرای آن فرصت های شغلی گسترده را ایجاد و تحرک اقتصادی کشور را رونق بخشد.

وی بیان کرد: نخستین گام این برنامه فردا توسط رئیس جمهوری در زمینه احیای بافت های فرسوده رقم می خود و 50 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و 50 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی کشور با اعطای تسهیلات یارانه ای به افراد صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: در کنار آن در شهرهایی که از نظر آلودگی هوا نیازمند توجه بیشتری هستند، برای نوسازی ناوگان درون و برون شهری برنامه ریزی وسیعی صورت گرفته است.

نوبخت گفت: همچنین در بخش کشاورزی سه برنامه برای پرورش ماهی در قفس، برای احیای اراضی کشاورزی و گسترش کشت گلخانه ای و همچنین توسعه صنایع وابسته به کشاورزی، در دست اقدام است.

وی بیان کرد: نخستین گام های دولت برای ایجاد تحرک در اقتصاد صنایع از سال گذشته در قالب ستادهای تسهیل با پرداخت بیش از 17 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهایی که ظرفیت فعالیت بیشتر و موثر را داشتند، برداشته شد و آثار آن در کنار 42 هزار میلیارد تومانی که از محل خزانه برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شد به خوبی مشخص گردید.

وی ادامه داد: دولت با مدیریت صحیح منابع و پرداخت تسهیلات مورد نیاز به بخش خصوصی برای اجرای طرح های عمرانی توانست در 6 ماهه نخست سال جاری بدون درنظر گرفتن درآمدهای نفتی، رشد 6 درصدی را رقم بزند.

معاون رئیس جمهوری گفت: با این اتفاق زمینه اشتغال 795 هزار تن در کشور فراهم شد و همچنین 181 هزار تن از بیکاران سابق به محیط کار بازگشتند.

وی افزود: این اقدام در سال آینده نیز تکرار خواهد شد و دولت مصمم است در سال 97تسهیلات ارزان تری را نسبت به سال جاری در اختیار تولید کنندگان قرار دهد.

وی ادامه داد: انجام این برنامه ها نیاز به آیین نامه دارد که در حال تنظیم آن هستیم؛ ما براین اساس که کدام از بخش های 12 گانه برنامه دولت چه تعداد اشتغال ایجاد می کند، پیش بینی های لازم را انجام داده ایم و افق روشنی را در پیش رو داریم.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.