لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

آیفون ۱۰ در بازار ایران چه قیمتی است؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حالی‌که تنها یک هفته از ورود آیفون ۱۰ به بازارهایی جهانی می‌گذرد، کم کم قیمت آخرین محصول اپل در بازارهای ایران واقعی‌تر می‌شود.

IPHON1به گزارش پایگاه خبری صدرانیوز به نقل از یورو نیوز:در حالی‌که تنها یک هفته از ورود آیفون ۱۰ به بازارهایی جهانی می‌گذرد، کم کم قیمت آخرین محصول اپل در بازارهای ایران واقعی‌تر می‌شود.

قیمت‌های نجومی پیش فروش در ایران

زمانیکه در تاریخ ۲۱ شهریور، آیفون ۱۰ توسط شرکت اپل معرفی شد، برخی از فروشندگان در ایران اقدام به پیش‌فروش این محصول با قیمت‌های بالای ۱۰ میلیون تومان کردند. این قیمت‌ها حتی تا به ۲۳ میلیون تومان برای نسخه‌ ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۰ رسیده بود. این درحالی است که قیمت آخرین نسخه آیفون برای نسخه ۶۴ گیگابایتی ۹۹۹ دلار (۸۵۹ یورو) و برای نسخه ۲۵۶ گیگابایتی ۱۱۴۹ دلار (۹۸۸ یورو) است.

اما قیمت آیفون ۱۰ در بازارهای ایران هم اکنون چقدر است؟

قیمت گذاری توسط گمرک

هفته گذشته، گمرک ایران یک روز بعد از ورود رسمی آیفون ۱۰ به بازار جهانی، ارزش واقعی این گوشی را بر مبنای واحد ارزی یورو اعلام کرد. گمرک ایران قیمت واقعی گوشی آیفون ۱۰ با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی را ۹۲۰ یورو و نسخه ۶۴ گیگابایتی این گوشی در گمرک ۸۰۰ یورو ارزش گذاری کرد.

قیمت پایه گوشی بدون عوارض و مالیات است بنابراین پنج درصد عوارض ورودی کالا روی این ارزش گذاری اضافه می‌شود. از سوی دیگر برای واردات گوشی‌های تلفن همراه، علاوه بر این پنج درصد عوارض ورودی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهار درصد مالیات علی الحساب نیز دریافت می‌شود.

با کمی محاسبه می‌توان به قیمت واقعی آیفون ۱۰ در ایران رسید. قیمت حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای نسخه ۶۴ گیگابایتی و قیمت حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای نسخه ۲۵۶ گیگابایتی ارزیابی می‌شود. اما در بازار ایران این مدل از آیفون به چه قیمت عرضه می‌شود؟

قیمت رسمی در بازار ایران

یک شرکت خدمات تلفن همراه که خود را نماینده رسمی تلفن های همراه ال جی ، اپل، هوآوی و زد تی ایی مطرح می‌کند اعلام کرده است که نسخه ۶۴ گیگابایتی آیفون ۱۰ را با قیمت ۶ میلیون ۵۶۵ هزار تومان و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آن را با قیمت ۷ میلیون و ۵۷۵ هزار تومانی به فروش می‌رساند.

یکی از مشکلاتی که همواره آیفون‌های شرکت اپل در ایران با آن مواجه بوده‌اند، ورود غیرقانونی آن‌ها بوده که با توجه به طرح رجیستری، برای کاربران دردسر ایجاد می‌کند.

هفته گذشته حمیدرضا دهقانی‌نیا، سخنگوی طرح رجیستری اعلام کرده بود که تا کنون هیچ سفارش خریدی برای نسل جدید تلفن‌های همراه اپل، آیفون ۱۰ ثبت نشده و این گوشی‌ها از اپراتورهای تلفن همراه سرویس نخواهند گرفت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.