لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

آیا می دانید جراحی های کاهش وزن چه عوارضی دارند ؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جراحی کاهش وزن می‌تواند راهی برای از دست دادن وزن اضافه باشد.دکتر الیسون برت، گفت: «کم‌خونی مشکل رایجی در بیمارانی است که تحت جراحی بای‌پس معده قرار می‌گیرند. این مطالعه باعث روشن شدن شدت این مشکل در بیمارانی می‌شود که تحت درمان کافی قرار نمی‌گیرند.

به گزارش برنا ؛ اما تحقیق جدیدی بیان می‌کند که این نوع جراحی می‌تواند به کاهش بلندمدت سلول‌های قرمز خون یا همان کم‌خونی بی‌انجامد.

 تیمی تحت رهبری دکتر دن آیزنبرگ، جراح باریاتریک دانشکده پزشکی استنفورد، طی مطالعه روی افرادی که تحت یک نوع جراحی باریاتریک (چاقی) قرار گرفته بودند، دریافتند که ۱۰ سال پس از عمل نرخ کم‌خونی در این افراد بالا می‌رود.

یکی از متخصصینی که به بازبینی این یافته‌ها پرداخت، گفت که تعجب نمی‌کند!

دکتر الیسون برت، گفت: «کم‌خونی مشکل رایجی در بیمارانی است که تحت جراحی بای‌پس معده قرار می‌گیرند. این مطالعه باعث روشن شدن شدت این مشکل در بیمارانی می‌شود که تحت درمان کافی قرار نمی‌گیرند.

به باور او این تحقیق «ثابت می‌کند که عوارض این جراحی، مثل کمبود ویتامین و مواد معدنی، می‌توانند با پیگیری و مراقبت جبران شوند.»

در این تحقیق، نرخ کلی کم‌خونی قبل از جراحی ۲۰ درصد بود، اما ۱۰ سال پس از انجام جراحی، این رقم به ۴۷ درصد رسید.

به علاوه این مطالعه نشان داد که کم‌خونی در بیمارانی که تحت درمان و مراقبت پس از عمل قرار نمی‌گرفتند، بسیار بیشتر بود.

این مطالعه در روز ۲۰ سپتامبر در ژورنال JAMA Surgery منتشر شد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.