لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

یکی از محافظین آیت الله هاشمی رفسنجانی: آیت الله هاشمی زندگی اشرافی نداشتند/ در طول 18 سال ندیدم یک وسیله در منزل ایشان عوض شود

محافظ آیت الله هاشمی رفسنجانی اعتقاد دارد ایشان زندگی اشرافی نداشت و همه محافظین مرید آیت الله بودند.

hashemi707به گزارش خبرگزاری برنا؛ «ابوالقاسم حسینی» یکی از محافظین آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور در خبرگزاری برنا درباره 28 سال حضور خود در کنار رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن گفت.

متن گفتگوی تفضیلی خبرگزاری برنا با «ابوالقاسم حسینی»  به شرح زیر است:

آیت الله هاشمی هیچ گاه کسی را با تکبر صدا نمی زد

از خاطرات خود در مدت حضور در کنار آیت الله هاشمی بگویید؟

در ابتدا لازم می دانم ارتحال رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به ملت و خانواده آیت الله هاشمی تسلیت عرض کنم و برای خانواده ایشان صبر و بردباری مسئلت دارم.

من 28 سال خدمت آیت الله هاشمی بودم و از دوران ریاست جمهوری تا فوت جز صبر، بردباری، شکیبایی و آداب و ادب از ایشان چیزی به ذهن ندارم. ما محافظین به عنوان پیش رو همیشه سعی می کردیم به نحو احسن کار خود را انجام دهیم. آیت الله هاشمی در ابتدای مأموریت همیشه به بچه ها خسته نباشید می‌گفتند و سعی می کردند در طول حضور در برنامه ها، با فراغ بال مسئولیت خود را انجام دهیم.

آیت الله هاشمی از ذکاوت و هوشی بالایی برخوردار بودند و مطالب ارائه شده را در دیدار مسئولین حفظ می کردند. حتی در پروژه هایی که قرار بود افتتاح شود، کمتر کسی به دلیل هوش بالای ایشان حاضر به ارائه گزارش می شد زیرا در بیشتر سفرها برخی دلهره داشتند مطالب آنها جامع و کامل نباشد.

خصوصیات روحی و رفتار ایشان مورد تمجید و احترام است. در طول مدت حضورم در منزل و محل کار، یک بار نشد با تکبر اطرافیان را صدا بزنند و یا صدای خود را بلند کنند. همیشه ما را مانند بچه های خود صدا می زدند و از لفظ «بچه ها» استفاده می کردند.

بارزترین خصوصیات اخلاقی آیت الله هاشمی چه بود؟

پشتیبانی آیت الله هاشمی از اطرافیان، اعتماد به نفس و اعتقاد به کار بارزترین خصوصیت اخلاقی ایشان بود و همه کارها را با اعتماد به نفس انجام می دادند و هیچ گاه ضعفی در کارشان نبود.

بسیار مهربان و دلسوز بودند و اگر مشکلی از سوی مردم مطرح می شد، از رفتن باز می ایستادند و تا سخن آنها را نمی شنیدند، حرکت نمی کردند.

با محافظین چگونه رفتار می کردند؟

همیشه با محافظین با عطوفت و مهربانی رفتار می کردند. کار ما حفاظت بود و در برخی برنامه ها  بعضی تیم ها به ما می پیوستند و در پایان به جد می گویم مرید ایشان می شدند.

آیت الله هاشمی خیلی رک بود و اگر در کار حفاظت بچه ها اشکالی می دیدند، تذکر می دادند. یک روز جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد و بعد از جلسه دیداری با آیت الله طبسی، حجت الاسلام ناطق نوری، آیت الله امینی، دکتر روحانی و حجت الاسلام دری نجف آبادی داشتند. زنگ اخبار همیشه کنار ایشان بود تا ما را صدا بزنند، البته من وظیفه چک کردن زنگ روی میز حاج آقا را نداشتم. از لای در نگاه کردم دیدم کاری دارند و داخل رفتم. ایشان گفتند، این زنگ کجاست و هرکس کوتاهی کرده توبیخ شود.

آیت الله هاشمی زندگی اشرافی نداشتند

خیلی ها سعی داشتند این شایعه را جا بیندازند که آیت الله هاشمی زندگی اشرافی دارند. شما که سال ها در کنار ایشان بودید در این زمینه بگویید.

آیت الله هاشمی زندگی اشرافی نداشتند و همه با نحوه زندگی ایشان آشنا هستند و می دانند چه کسی خانه جماران را در اختیار خانواده آنها قرار داده است. اشخاصی با بغض و کینه این مسائل را مطرح کردند اما ایشان زندگی عادی در حسینه جماران در کنار بیت امام (ره) داشتند. خانه حاج آقا اجاره ای بود و در حال حاضر موزه شده تا همه ببینند که زندگی شان از طبقات سوم جامعه هم پایین تر بود. اگر منزل را در اختیار خیلی از آقایان قرار می دادند، نمی پذیرفتند. به جرأت می گویم در طول 18 سال ندیدم، یک وسیله در منزل ایشان عوض شود.

از حس و حال خود زمان شنیدن فوت آیت الله هاشمی بگویید؟

من حالم بد می شود و نمی توانم صحبت کنم (گریه می کند). روز فوت آیت الله هاشمی، آماده بودم که شب به بچه ها بپیوندم. بعدازظهر نوبت من نبود اما آن روز صبح تا ظهر در خدمت شان بودم و بعدازظهر حضور نداشتم. تماس هایی که گرفته شد، من اول رد کردم و گفتم کذب است و یک ساعت نیست که محل کار را ترک کردم. یک ماه قبل هم خبر کذبی را منتشر کرده بودند که آیت الله هاشمی به دلیل مشکلات قندی و قلبی در بیمارستان بستری شدند و این را مرتبط به آن موضوع تصور می کردم. تلفن من یک ساعت پی در پی زنگ خورد، شک کردم و با یکی از همکاران تلفنی صحبت کردم وقتی صدا گریه او را شنیدم، متوجه شدم این اتفاق جدی است.

یک سال از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی گذشته است، اگر بخواهید با کسی که 28 سال کنارشان بودید درد دل کنید، چه می گویید؟

ما همیشه با جان و دل کنار ایشان بودیم. آیت الله هاشمی مثل پدر به مشکلات محافظین رسیدگی می‌کردند. پس از فوت حاج آقا قلب ما از جا کنده شده و انسان بدون کنترل شده ایم و پذیرفتن این اتفاق برای ما سخت است. از آنجایی که وظیفه ما محافظت بود، توانایی داشتیم جان خود را فدا کنیم. ای کاش یا ما نمی بودیم و اگر هم بودیم می توانستیم کاری کنیم.

یک سال بدون آیت الله هاشمی برای شما چگونه گذشت؟

این روزها نه تنها برای ما محافظین بلکه برای خانواده هایمان هم سخت می‌گذرد. از خداوند می خواهم به سرکار خانم مرعشی صبر عطا کند. خانم مرعشی در نبود آیت الله هاشمی روزهای سختی را می گذرانند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.