لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پیش بینی متفاوت کیتکو نیوز درباره روند نزولی قیمت طلا

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که بین کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی درباره روند قیمت طلا در هفته آینده اختلاف نظر وجود دارد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد سرمایه گذاران بین المللی اعلام کرده اند که قیمت طلا در این مدت به روند نزولی اش ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده وضعیت ارزش دلار آمریکا خواهد بود. اگر ارزش دلار طی روزهای آینده با کاهش روبرو شود قیمت طلا با افزایش همراه می شود و بالعکس.

ارزش دلار در روزهای اخیر پس از اظهارات رئیس فدرال رزرو آمریکا و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره در نشست دسامبر، با افزایش نسبی روبرو شده است.

در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز، 15 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد 8 نفر معادل 53 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت. 6 نفر معادل 40 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل 7 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

در نظرسنجی آنلاین نیز 787 نفر شرکت کردند که 453 نفر معادل 58 درصد به کاهش قیمت طلا در روزهای آتی رای داده اند، 250 نفر معادل 32 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت کاهش خواهد یافت و 84 نفر معادل 11 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.

از ابتدای امسال تاکنون 62 درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و 64 درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درباره قیمت طلا درست بوده است. در هفته ای که گذشت قیمت طلا با افت نسبی روبرو شده تا بدترین عملکرد طلا در ماه سپتامبر از ابتدای سال 2017 ثبت شود.

برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که ارزش دلار در روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

البته گروه دیگری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که روند صعودی ارزش دلار در روزهای آینده متوقف خواهد شد و این بهترین عامل برای افزایش قیمت طلا خواهد بود. تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی می تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت جهانی طلا شود.

بالا رفتن احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.