لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

وزیر جدید علوم: چالشی بین ما و دانشگاه آزاد وجود ندارد

وزیر جدید علوم گفت که چالشی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد وجود ندارد.

AZAD11به گزارش خبرگزاری تسنیم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز(دوشنبه 8 آبان) در حاشیه اولین حضور خود در این وزارتخانه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های خود برای اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها، اظهار داشت: اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها جزو برنامه‌های مصوب فرادرسی است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم اسلامی شدن دانشگاه‌ها که  تاکنون در وزارت علوم در دست اجرا بوده را با سرعت به جریان بیندازیم، ادامه داد: سعی خواهیم کرد این موضوع را به یک برنامه عملیاتی تبدیل کنیم.

غلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره رویکرد وزارت علوم در سال‌های آینده به دانشگاه آزاد  گفت: من فکر می‌کنم چالشی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد وجود ندارد.

وی تصریح کرد:دانشگاه آزاد یکی از مجموعه‌های آموزش عالی کشور است، امیدواریم با همکاری مجموعه‌های مختلف بین معاونت آموزشی و دانشگاه آزاد بتوانیم از خدمات آموزشی این مجموعه به خوبی استفاده کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوالی درباره دغدغه برخی دانشجویان نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه‌ها، افزود: بنده در صحن مجلس شورای اسلامی و در جریان رأی اعتماد مستندترین بحث‌ها را مطرح کردم.

وی با بیان اینکه مباحث مطرح شده در مجلس مستندترین برنامه‌های بنده در حوزه آموزش عالی است، ادامه داد: فکر نمی‌کنم مجموعه‌های دانشجویی به شرط عمل براساس قوانین موجود دچار مشکل و محدودیت شوند.

غلامی درباره برنامه‌های خود برای دیپلماسی علمی ایران با دانشگاه‌های سایر کشورها گفت: انجام فعالیت‌های علمی مشترک با دانشگاه‌های مختلف جهان تبعاً نیازمند حضور اساتید دانشگاه‌های کشور است که وزارت علوم از اینگونه اقدامات برای دیپلماسی علمی حمایت می‌کند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.