لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

واکنش دکتر ولایتی به حرکات ناشایست و غیراخلاقی(رقص) در روز دانشجو در دانشگاه آزاد نجف‌آباد

دکتر ولایتی که در ماجرای دانشگاه آزاد اراک بلافاصله دستور اخراج استاد هتاک را صادر نمود امروز در ماجرای دانشگاه ازاد نجف آباد تنها به ارسال یک نامه به رییس اصولگرای دانشگاه آزاد اصفهان و انتقاد ازبخش دوم مراسم پرداخت.

Velayatiسرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در نامه‌ای به رئیس‌ هیات امنای دانشگاه آزاد، توضیحاتی را پیرامون حواشی مراسم روز دانشجو در واحد نجف‌آباد ارائه کرد؛ دکتر ولایتی هم در نامه‌ای در این خصوص تاکید کرد: «بخش دوم مراسم دور از شان دانشجو، استاد و عرصه دانشگاه، در کمال ابتذال بود که روح شهید احمد کاظمی و شهید حججی از آن بیزار است.»
به گزارش خبرگزاری آنا وابسته به دانشگاه آزاد، احمد آذین، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، در نامه‌ای خطاب به رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، توضیحاتی در خصوص جشن دانشجویی در این واحد ارائه کرد.
آذین با این توضیح که این برنامه، با پخش کلیپی از شهید حججی، سخنرانی پدر شهید حججی و اهدای لوح به خانواده این شهید بزرگوار همراه بوده است، تاکید کرد: حجت‌الاسلام حسناتی نماینده ولیه فقیه و امام جمعه نجف‌آباد هم در این مراسم به سخنرانی پرداختند و با اهدای جوایزی از دانشجویان برتر علمی، پژوهشی، ورزشی هم تقدیر شده است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، در خصوص اجرای موسیقی و پایکوبی برخی دانشجویان هم گفته است که «در پایان مراسم، پس از بدرقه خانواده محترم شهید حججی توسط مسؤلین دانشگاه، با اجرای موسیقی، متأسفانه چندنفر از دانشجویان پسر در آخر سالن ارزش‌های دانشجویی را رعایت نکرده و حرکات ناشایست و غیراخلاقی(رقص) ازخود نشان داده‌اند.»
ره گم نشود
دکتر علی‌اکبر ولایتی، در خصوص حواشی مراسم روز دانشجو، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، در نامه‌ای خطاب به دکتر مهران مجلسی، رئیس این واحد، تاکید کرده است: «شانزدهم آذر ماه سالگرد شهادت 3 نفر از پیشگامان مبارزه با سلطه آمریکا و انگلیس (قندچی، بزرگ نیا، شریعت رضوی) می باشد و همه ساله از این فرصت برای تجدید عهد با آن جان بر کفان دفاع از استقلال و عزت ایران استفاده می شده است و قبل از انقلاب علیرغم محدودیت ها و سرکوب های پلیسی و امنیتی رژیم پهلوی، دانشجویان به عنوان یک وظیفه ملی و ضد استعماری و در جهت نکوداشت پرچمداران نهضت ملی شدن صنعت نفت، مانع از به فراموشی سپرده شدن نقش آمریکا و انگلیس در شکل دهی کودتای 28 مرداد و انعقاد قرارداد ننگین کنسرسیوم می شدند.»
دکتر ولایتی در ادامه به فلسفه بزرگداشت روز دانشجو و حضور مسئولان عالی رتبه کشور در دانشگاه‌های مختلف به مناسبت این روز اشاره کرده و تاکید کرده است: «هدف از اهمیت دادن به این روز بزرگ این است که "ره گم نشود".»
وی اضافه کرده است: «ما مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی می بایست طوری عمل نماییم که دانشجویان و اساتید محترم دانشگاه و احاد ملت شریف و هوشمند ایران به این باور برسند که رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت گیری های سیاسی و حرکت های آرمانی و اجتماعی نصب العین ما می باشد. شما و دیگر مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی لابد دریافته‌اید که "کشتیبان را سیاست دیگر آمده است".»
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در خصوص این اتفاقات گفته است: «اطلاعات موثق واصله حکایت از این دارد که مراسم بزرگداشت روز 16 آذر سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد شامل دو بخش بوده است. بخش اول با حضور خانواده معزز شهید محسن حججی و مبتنی بر ارزش‌های متعالی جمهوری اسلامی و در شان بزرگداشت شهدای نهضت ملی شدن صنعت نفت، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم و به طور کلی در شان دانشجویان عزیز جمهوری اسلامی ایران بوده است.»
دکتر ولایتی با انتقاد از بخش دوم مراسم تاکید کرده است: «لیکن متاسفانه بخش دوم مراسم دور از شان دانشجو، استاد و عرصه دانشگاه، در کمال ابتذال بود که روح شهید احمد کاظمی و شهید حججی از آن بیزار است.»
وی در پایان این نامه آورده است: «از درگاه خداوند متعال خواستاریم که ما را قدردان خون شهدای اسلام و ایران قرار دهد و به ما توفیق عنایت فرماید که حرمت عرصه مقدس دانشگاه، استاد و دانشجو را نگهداریم.»

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.