لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

موگرینی:همچنان به برجام پایبندیم

فدریکا موگرینی گفت: اتحادیه اروپا همچنان به طور کامل از برجام حمایت خواهد کرد.

mogriniبه گزارش خبرگزاری صداوسیما  فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت برجام یک توافق دو جانبه نیست و متعلق به هیچ کشوری نیست. این یک توافق چند جانبه است و هیچ کشوری نمی تواند برجام را لغو کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت برای حفظ توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی به یک فرآیند جمعی نیاز است.

موگرینی اعلام کرد؛ توافقنامه هسته ای با ایران ، قابل مذاکره دوباره نیست. وی گفت هیچ کشوری حق ندارد به توافقنامه هسته ای پایان دهد.

وی افزود: ما به ویژه در شرایط کنونی به عنوان جامعه جهانی نمی توانیم توافقی را لغو کنیم که موثر و در حال کار کرد است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی هشت بار تایید کرده است که ایران به همه تعهدات خود براساس برجام پایبند بوده و از هیچکدام از آنها تخطی نکرده است.

موگرینی گفت برجام توانسته است و همچنان قادر خواهد بود و در آینده نیز این توان را دارد که از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای جلوگیری کند.

وی گفت برجام یکی از ستون های کارآمد و موثر رژیم عدم اشاعه است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به اقدام ترامپ مبنی بر سپردن سرنوشت برجام به کنگره گفت برجام یک مسئله داخلی نیست بلکه یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.

وی گفت: برجام توافق چند جانبه است که به اتفاق آرا به تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز رسیده است. اتحادیه اروپا قویا حمایت خود را از برجام اعلام و آن را حفظ خواهد کرد .
موگرینی اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا ممکن است اختیارات بسیاری داشته باشد اما درباره لغو برجام و مصوبه شورای امنیت سازمان ملل اختیاری ندارد.

وی افزود: اتحادیه اروپا و جامعه بین المللی به طور آشکار اعلام کرده اند که برجام همچنان پا برجا خواهد بود. اتحادیه اروپا همچنان به طور کامل از برجام حمایت خواهد کرد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.