لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت طلا در روزهای آینده بین 1250 تا 1300 دلار خواهد بود

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده بین 1250 تا 1300 دلار در نوسان خواهد بود.

TALA1002به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران بازار طلا تاکید کردند که سطح حمایتی قیمت طلا در هفته آینده 1250 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش سطح حساس و مقاومتی قیمت طلا نیز در روزهای آتی 1300 دلار است و اگر این سطح شکسته شود این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران بیشتری جذب بازار طلا شوند.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند که سطح مقاومتی حساس برای هر اونس طلا در ابتدا 1280 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1300 دلار افزایش خواهد یافت.

پس از انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر ، به نظر می رسد آمارهای مربوط به شاخص قیمت تولید کننده آمریکا که روز پنحشنبه منتشر خواهد شد و همین طور شاخص قیمت مصرف کننده که روز جمعه منتشر می شود، تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا خواهد داشت.

پیش بینی می شود در صورت افزایش نرخ تورم در آمریکا طی ماه گذشته، تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا با افزایش روبرو خواهد شد. این مساله می تواند فشارها بر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره را بیشتر کند.

نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست دسامبر به بیش از 86 درصد رسیده است. این در شرایطی است که این رقم در نظرسنجی های سپتامبر به کمتر از 33 درصد رسیده بود.

نکته مثبت گزارش وزارت کار آمریکا افزایش دستمزدها بوده است. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی در روزهای آینده در آمریکا منطقه یورو و چین تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت. تنها عامل مهمی که می تواند طی روزهای آینده موجب افزایش قیمت طلا شود، تشدید تنش های سیاسی است.

در حالی که گمانه زنی ها نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا امسال 3 بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد ولی برخی تحلیلگران بر این باورند که در صورت افزایش نرخ تورم این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو امسال 4 بار نرخ بهره را افزایش دهد.

به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار در کوتاه مدت و بحران کره شمالی می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.